Galatasaray, Manchester United Maçı İçin Hazırlıklarını Sürdürüyor

Galatasaray, Ankaragücü’ne karşı gerçekleştirdiği maçta 2-1’lik skorla galip gelerek namağlup serisini 14 maça çıkardı ve üst üste 6. zaferini elde etti. Şimdi takım, önümüzdeki Salı günü deplasmanda oynanacak olan Manchester United maçına odaklanmış durumda. Teknik direktör Okan Buruk, galibiyet üzerine planlarını yapmış durumdadır.

Galatasaray, Manchester United maçının hazırlıklarına dün sabah saatlerinde Florya Metin Oktay Tesisleri’nde başladı. Teknik direktör Okan Buruk yönetimindeki antrenman, pas çalışmaları, topa sahip olma ve çift kale maç şeklinde gerçekleştirildi. Ayrıca, Başakşehir maçının ilk yarısında sakatlanan Kazımcan, düz koşulara başladı.

Buruk, Manchester United maçı için “Bu mücadele bizim için zor olacak, ancak Galatasaray her maçı kazanmak için oynar. Başka bir düşüncemiz olamaz. Sahaya çıkıp en iyi performansımızı sergileyeceğiz” sözlerini kullandı.

Son idmanlarını Florya’da gerçekleştirecek olmalarıyla ilgili olarak Buruk, “Bu en doğru karar. Kısa taktik antrenmanı yapacağız. Statta taktik çalışması yapamıyoruz çünkü her yerde kamera var ve sonradan izlenebiliyor. Bu Avrupa’da tüm takımların yaptığı bir şey” dedi. Galatasaray, son antrenmanın ardından Manchester kentine uçacak ve Okan Buruk’un oyuncularından biriyle birlikte basın toplantısı düzenleyecek. Bu basın toplantısı, Old Trafford Stadı’nda 21.45’te gerçekleşecek.